Czarne okna, czyli nieoczywista klasyka

Analizując trendy wnętrzarskie ostatnich sezonów, nie sposób nie zauważyć, że od wielu sezonów królują przede wszystkim jasne, neutralne barwy. Najmodniejsze kolory okien to od lat odcienie bieli i drewna, które postrzegamy jako estetyczne, uniwersalne i łatwe do pielęgnacji. Do głównego nurtu zaczyna przedostawać się jednak także trend odwrotny, który rozwija się z równie zawrotną prędkością i zyskuje coraz większe grono zwolenników. Czy warto inwestować w modne ostatnio czarne okna? W jakich wnętrzach najlepiej będą się prezentować?

Must have dla loftów i mieszkań w stylu industrialnym

Jeśli mieszkanie w modnym stylu glamour to zupełnie nie Twój klimat, a najbardziej pociągają Cię surowe, industrialne wnętrza – czarne akcenty z pewnością zwrócą Twoją uwagę. Rozwiązanie to jest zupełnie banalne, a mimo wszystko bardzo nowatorskie: cały trik polega na zastosowaniu nieoczywistego koloru, który do tej pory nie kojarzył nam się ze stolarką. Do tej pory ramy okienne raczej wtapiały się w tło – dziś pełnią nie tylko ważną funkcję użytkową, ale także dekoracyjną. Warto także pamiętać, że istnieje wiele różnych odcieni tej barwy, którymi możemy posłużyć się w aranżacji przestrzeni.

Czarna magia w najlepszym możliwym wydaniu

Ciemne elementy wystroju znacząco odmienią atmosferę całego wnętrza! Możemy więc z powodzeniem zainstalować je nie tylko w nowoczesnych i minimalistycznych mieszkaniach, ale i innych modnych stylach aranżacyjnych, które dopełnią na zasadzie kontrastu.

Klasyczna rama w czarnym kolorze sprawia, że krajobraz za oknem wygląda jak doskonałe dzieło malarskie, który każdego dnia prezentuje się nieco inaczej.

A może szprosy do tego?

Jeśli decydujemy się już na zaakcentowanie koloru okien w urządzanym pomieszczeniu, warto pójść na całość i zorientować się w najmodniejszych akcesoriach. Oprócz ram w czarnym kolorze możemy sprawić sobie na przykład szprosy wewnątrzszybowe – czyli listewki, które dzielą szybę na kilka mniejszych części. Szprosy nadadzą Twojemu domowi jeszcze bardziej loftowego, a przy tym zaskakująco przytulnego klimatu.