Drzwi zewnętrzne: stalowe czy drewniane?

Urządzając wymarzone mieszkanie lub siedzibę firmy, poświęcamy sporo uwagi zwłaszcza tym detalom, które podnoszą komfort przestrzeni i wpływają na jej atmosferę. Tymczasem to wybór podstawowych elementów wyposażenia ma największy wpływ na charakter aranżowanego wnętrza! Z pewnością należy do nich także stolarka otworowa, która zapewnia odpowiednią izolację termiczną i akustyczną oraz bezpieczeństwo mieszkańców lokalu. Jeśli właśnie jesteście na etapie wyboru drzwi zewnętrznych do mieszkania lub biura – poświęćcie tej kwestii należytą uwagę!

Drzwi zewnętrzne: stalowe czy drewniane?

Oto jest pytanie! Jedno z pierwszych i najważniejszych, z którymi będziecie musieli się zmierzyć, urządzając przestrzeń od podstaw. Każdy z tych materiałów posiada bowiem pewne wady i zalety.

  • Drzwi zewnętrzne drewniane

Drewno to wyjątkowo modny obecnie surowiec, który znajduje zastosowanie w wielu różnych stylach aranżacyjnych. Wykonane z niego drzwi zewnętrzne wykazują dobre właściwości termoizolacyjne, są wytrzymałe, a do tego zamykają się cicho i dyskretnie. Ciepłe, naturalne barwy z pewnością dodadzą klimatu każdej przestrzeni, prywatnej lub służbowej.
Największą wadą tego rozwiązania jest niestety obniżona odporność na czynniki atmosferyczne.

  • Drzwi zewnętrzne stalowe

Choć stal nie zawsze jest pierwszym i oczywistym wyborem materiału do mieszkania czy firmy, coraz więcej osób dostrzega zalety tego rozwiązania. Skrzydła wykonane z metalu zapewniają dużo wyższy poziom bezpieczeństwa niż ich drewniany odpowiednik, a przy tym są doskonale odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Zazwyczaj są także mniej kosztowne, a w kolekcjach czołowych producentów znajdziemy dziś całą gamę modeli o różnych wzorach i kolorach.
Jeśli chodzi o mankamenty – konstrukcje stalowe mogą generować odrobinę więcej hałasu niż drewno. Warto również maksymalnie przyłożyć się do ich montażu, aby zapewnić przestrzeni odpowiednią izolację termiczną.

Podsumowując, wszystko jest kwestią priorytetów. Naszymi są przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo, dlatego stawiamy na drzwi stalowe, które mogą przy okazji prezentować się bardzo elegancko!