Kiedy warto zdecydować się na wymianę okien w domu?

Trwałość dobrze wykonanej stolarki okiennej szacuje się na średnio 20 lat. Bywa jednak, że o zmianie jej na nową trzeba pomyśleć znacznie wcześniej. Kiedy warto zdecydować się na wymianę okien w domu? Po odpowiedzi zapraszamy do tego artykułu!

Audyt szczelności okien a pora roku

Najlepiej wykonać go wiosną, ponieważ w razie nieprawidłowości będziesz mieć jeszcze dużo czasu na wymianę okien. Na nią z kolei warto zdecydować się, zanim przyjdzie jesienne ochłodzenie. Pomoże Ci to uchronić się przed niekomfortowym wyziębieniem mieszkania i nadprogramowymi wydatkami na ogrzewanie.

Co wskazuje na to, że warto wymienić okna?

Z uwagi na klimat panujący w naszym kraju, najważniejszym parametrem sprawnej stolarki okiennej jest jej szczelność. Kiedy w mieszaniu odczuwalne są przeciągi, a zużycie energii potrzebnej do ogrzewania jest znacznie większe w porównaniu do zeszłorocznych wartości, należy skontaktować się z serwisem. Jeżeli regulacja okuć nie poprawia sytuacji, warto zdecydować się na nową stolarkę okienną. Znacząco poprawi się izolacja termiczna domu. Klienci czują, że muszą zdecydować się na wymianę okien, kiedy boją się ataków przestępców. Jednym z kluczowych aspektów bezpieczeństwa domu są okna antywłamaniowe. Warto w nie zainwestować, by poprawić swój komfort. Ten rodzaj stolarki okiennej jest wyposażony w specjalne, trudne do sforsowania okucia, których wyważenie jest dużym wyzwaniem. Trzecim sygnałem świadczącym o tym, że warto zdecydować się na nową stolarkę okienną, jest zbyt duży hałas w domu. Z roku na rok rośnie ilość samochodów na naszych drogach, rozwijają się także miasta i wsie. Być może kiedyś szum ulicy nie przeszkadzał Ci w funkcjonowaniu, ale z czasem coraz bardziej skarżysz się na odgłosy dochodzące spoza mieszkania. Wymiana okien pomoże w zapewnieniu lepszej izolacji akustycznej. Jeżeli dotyczy Cię któraś z sytuacji i chcesz zainwestować w nową stolarkę okienną, zapraszamy do kontaktu z nami. Zajmujemy się sprzedażą oraz profesjonalnym montażem okien drewnianych, aluminiowych i PCV na terenie Dolnego Śląska.