Modne kolory okien 2022

To jeden z najważniejszych elementów każdego mieszkania, który znacząco wpływa na aranżację całej przestrzeni. Dzisiejszy rynek oferuje nam więcej niż kiedykolwiek opcji do wyboru: stylów, wzorów i kolorów. Nic więc dziwnego, że trendy zmieniają się właściwie każdego roku, a my musimy zastanowić się, czy bardziej zależy nam na aranżacji modnej czy ponadczasowej. Dowiedz się, jakie są modne kolory okien w 2022 i... czy warto je wybrać do własnego mieszkania

Jaki kolor okien wybrać w 2022?

Decydując o odcieniu lub jakiejkolwiek innej cesze wyposażenia domu, warto zadać sobie te pytania:

1. Jaki rodzaj przestrzeni urządzasz?

Inaczej urządza się przestronny, nowoczesny dom, inaczej niewielką kawalerkę, a w jeszcze inny sposób - biuro służbowe, które codziennie odwiedzają klienci i współpracownicy. Zastanów się, jaki styl będzie dominował we wnętrzach i czy jaskrawy odcień ram nie będzie zbyt kontrastował z resztą wyposażenia.

Z drugiej strony: nietypowy kolor okien może narzucić bardzo ciekawy typ aranżacji. Może 2022 rok to dobry czas, żeby zaszaleć?

2. Kto mieszka/przebywa na co dzień w urządzanej przestrzeni?

Jeśli urządzasz biuro, wykończenie wszystkich pomieszczeń powinno być jak najbardziej spójne z charakterem miejsca. W takich wnętrzach zazwyczaj dobrze sprawdzają się neutralne barwy: zawsze modne i niekontrowersyjne. We własnym mieszkaniu – wszystkie chwyty dozwolone, pod warunkiem, że wszyscy lokatorzy wyrażą zgodę na co bardziej ekstrawaganckie wybory :)

3. Co jest Twoim priorytetem?

Bardziej cenisz sobie rozwiązania funkcjonalne czy estetyczne? Jak często planujesz remonty w swoim mieszkaniu, domu, biurze? Podążanie za modą jest kuszące, ale pamiętaj, że nie wszystkie trendy okazują się tak samo ponadczasowe i praktyczne przy dłuższym użytkowaniu.

To jakie okna w 2022?

Na sam koniec mamy dobrą wiadomość! W 2022 roku nie musimy na szczęście podejmować radykalnych decyzji i możemy łatwo znaleźć kompromis w kwestii okien. Wyjątkowo modne dzisiaj są bowiem kolory ziemi: ciemne, stonowane, uniwersalne. To naturalne brązy i kremy, elegancki i tajemniczy antracyt, a nawet klasyczna, głęboka czerń. Teraz pozostaje tylko wybrać odpowiedni model i inne elementy wyposażenia: parapety, rolety, moskitiery.