Salon z dużymi oknami - jak go zaaranżować?

Posiadacze mieszkań z wielkimi, widnymi przeszkleniami mogą uważać się za prawdziwych szczęściarzy - z pewnością ich domy są doskonale oświetlone w naturalny sposób, przez co prezentują się spektakularnie. Obecność dużych okien w salonie może stanowić jednak dość spore wyzwanie pod względem aranżacyjnym - szczególnie problematyczny jest dobór odpowiednich zasłon, ustawienie mebli oraz dostosowanie górnego oświetlenia w taki sposób, by równomiernie rozjaśniało ono każdy z zakamarków dużego pomieszczenia.

Jednym z najbardziej widocznych elementów projektu wnętrza są dekoracje okienne. Efektowne firanki, proste zasłony, modne rolety rzymskie, nowoczesne panele dzień/noc czy klasyczne żaluzje - dobór odpowiedniego rozwiązania zależy m.in. od gustu właściciela oraz estetyki całego pomieszczenia. Warto wiedzieć jednak, że w przypadku salonów z dużymi oknami, świetnie sprawdzą się zwłaszcza te osłony, które przepuszczają jak największą ilość naturalnego światła słonecznego. Dobrze jest postawić więc zwiewne, białe firanki, tworzące spójną kompozycję z bufiastymi zasłonami, spójnymi kolorystycznie z meblami oraz sposobem wykończenia wnętrza.

Inną, bardzo ważną kwestią w przypadku tworzenia aranżacji salonu z dużymi oknami, jest prawidłowe ustawienie mebli. Warto zwracać uwagę na to, by elementy wyposażenia nie przesłaniały przeszkleń oraz nie ograniczały dopływu naturalnego światła. Konieczny może okazać się dobór takich mebli, których wysokość nie będzie powodowała, że ona zdominują one wnętrze oraz będą stanowiły centralny punkt pokoju dziennego. Zamiast popularnych, nowoczesnych segmentów, warto więc zdecydować się na subtelne komody, lekkie, przeszklone witrynki oraz wiszące półki.

Lustra i oświetlenie w salonie z pokaźnymi oknami

Aby jeszcze bardziej rozświetlić wnętrze pokoju dziennego, na ścianie przeciwległej do dużych przeszkleń można zastosować ponadczasowe i uniwersalne dekoracje w postaci luster w efektownych ramach. Takie rozwiązanie sprawi, że salon będzie wydawał się przestronny oraz wręcz wypełniony słońcem, dzięki czemu stanie się przytulniejszy.