Z jakiego materiału wybrać okna - aluminiowe czy PCV?

Współcześnie projektowane budynki szukają kompromisu między zachwycającą formą a energooszczędnością. Z jednej strony architekci chętnie stawiają na widowiskowe przeszklenia i okna panoramiczne, z drugiej - równie silnie obserwuje się trend dążenia do zminimalizowania strat cieplnych, za które w dużej mierze odpowiada dobór odpowiedniej stolarki. Z jakiego materiału okna wybrać - aluminiowe czy PCV?

Okna plastikowe – doskonała izolacja termiczna

Są one pierwszym wyborem w budynkach, w których szczególny nacisk kładzie się na energooszczędność. Okna PCV zapewniają bardzo dobre parametry w zakresie izolacji termicznej, a ich cena, w porównaniu do stolarki aluminiowej, jest korzystniejsza. Istnieją jednak pewne ograniczenia związane z funkcjonalnością tego materiału. Jeżeli marzymy o wielkogabarytowych przeszkleniach w budynku, może okazać się, że niewielu producentów oferuje takie rozwiązania w systemach PCV.

Okna aluminiowe - trwałość i nieograniczone możliwości architektoniczne

W przypadku śmiałych projektów, w których wykorzystane są przeszklenia fasadowe czy wielkogabarytowe, najczęściej stosowane są okna aluminiowe. Ich trwałość i wytrzymałość przewyższają możliwości PCV. Ponadto aluminium to materiał odznaczający się wysoką odpornością na korozję czy wpływ czynników atmosferycznych. Takie systemy przez wiele lat odznaczają się nienagannym wyglądem, z tego względu są często stosowane nie tylko w domach, ale i hotelach, centrach handlowych czy biurowcach. Okna aluminiowe również mogą być stosowane do budownictwa pasywnego. Wybór odpowiednich materiałów i systemów umożliwia otrzymanie dobrych parametrów izolacyjnych, przy zachowaniu widowiskowych przeszkleń.

Okna PCV czy alumioniowe?

Aby wybrać najlepsze systemy dla Twojego domu, pod uwagę należy wziąć wiele czynników, m.in. wymiary przeszkleń, ich rozmieszczenie i funkcjonalność, rodzaj budynku czy nawet lokalizację terenu. Okna aluminiowe to oferta z segmentu premium, którą serdecznie polecamy inwestorom szukającym bezkompromisowych rozwiązań.